Moje miejsca w Poznaniu – Śródka – kościół św. Małgorzaty

Każdy ma swoje miejsce lub miejsca, które są dla niego ważne. Około dwie trzecie mojego dotychczasowego życia przeżyłam w Poznaniu, z tego większość na Grunwaldzie – jednej z ładniejszych dzielnic miasta, pełnej ogrodów i ukrytych w nich przedwojennych domów.

Tym razem jednak chcę napisać parę słów o innym miejscu, o Śródce. W jej pobliżu mieszkała moja Babcia i przy okazji odwiedzin u niej jako dziecko bywałam tam na spacerach. Po kilkunasu latach w rodzinnym domu zamieszkałam ja z moją rodziną i spędziliśmy tam pięć lat. Przez wiele lat po przeprowadzce do Puszczykowa nie miałam ochoty na odwiedzanie Śródki. Sytuacja uległa zmianie, gdy zaczęłam jeździć tam z moim młodszym synem do wspaniałego sklepu z instrumentami muzycznymi. Po jakimś czasie miasto sprezentowało most łączący Śródkę z placykiem na tyłach Katedry. Powstał też plan rewitalizacji tej części miasta. Już teraz widać efekty.

Pokażę jednak zdjęcia zrobione kilka lat temu, ukazujące to miejsce przed zmianami. Na początek – kościół św. Małgorzaty, jeden z najstarszych w Poznaniu.

Brama prowadząca na teren przykościelny

 

Główne wejście do kościoła

 

Boczne, zazwyczaj używane, wejście do kościoła

 

Widok na bramę i kościół

 

Spojrzenie z ulicy Filipińskiej

6 myśli w temacie “Moje miejsca w Poznaniu – Śródka – kościół św. Małgorzaty

  1. Pingback: Znowu na Śródce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.