Podwójna radość

Wystarczy na chwilę wyjechać, a tu po powrocie niespodzianka. Nawet dwie – obie bardzo przyjemne.

Cóż takiego przyjemnego mnie spotkało? Otóż dwie przemiłe panie – Dagmara oraz Goldenbrown – uznały mój blog za godny nagrody „Liebster blog”.

liebster2

Dagmara mieszka w kraju, który darzę bardzo ciepłym uczuciem – w Irlandii, a konkretnie „U stóp Benbulbena” i bardzo ciekawie opisuje tamtejsze codzienne życie dodatkowo racząc nas przepisami na różne smakołyki. Zadała następujące pytania:

 1. Ranny ptaszek czy nocny marek? Zdecydowanie nocny marek.
 2. W spodniach czy w sukience? Zazwyczaj w spodniach, chociaż czasem, dla odmiany zdarza się sukienka.
 3. Kawa czy herbata? Nałogowo herbata. Mocna i słodka.
 4. Kolor, którym byś siebie opisała? Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć. Spytałam męża, po krótkim namyśle niepewnie stwierdził: zielony?
 5. Ważne miejsce na turystycznej mapie Polski… Zauroczyły mnie tereny nad Biebrzą. Poza tym uważam, że niedocenioną krainą, bardzo bogatą w różnorodne atrakcje turystyczne jest Dolny Śląsk.
 6. Ulubione kwiaty… Wszystkie, ale na pierwszym miejscu konwalie.
 7. Miejska dżungla czy wiejskie bezdroża? Z biegiem lat coraz bardziej wiejskie bezdroża.
 8. Ukochana książka z czasów szkolnych? Najczęściej czytaną w młodości, zawsze wzruszającą i jednocześnie podnoszącą na duchu, była powieść Makuszyńskiego „Szaleństwa panny Ewy”.
 9. Dowcipy czy anegdotki? Hmm…, sama nie wiem. Jedno i drugie, pod warunkiem, że jest naprawdę dowcipne i nikogo nie krzywdzi.
 10. Ulubiona potrawa słodka… Truskawki lub wiśnie z bitą śmietaną.
 11. Ulubiona potrawa słona… Tutaj trudniej wybrać, ale powiedzmy, że gotowany kurczak z ryżem i sosem cytrynowym.

 

Goldenbrown natomiast ma talent do znajdowania, pokazywania i opisywania przeróżnych ciekawych sytuacji i zjawisk – sama zresztą pisze o sobie, że jest ciekawa świata i ludzi. Oto pytania, które zdała:

1. Dokąd pojechałabyś/pojechałbyś w podróż marzeń? Łatwiej mi odpowiedzieć dokąd NIE pojechałabym: do Indii. A podróż marzeń? Ze względu na odległość i wynikającą z tego nierealność – Australia i Nowa Zelandia.
2. Czy piszesz wciąż tradycyjne listy (nie kartki)? Niestety nie.
3. Czy czytasz e-booki, czy wolisz tradycyjne książki? Tradycyjne książki.
4. Co zabrałabyś/zabrałbyś na bezludną wyspę? Męża 🙂
5. Jaką bajkę lubiłaś/lubiłeś w dzieciństwie najbardziej? Najbardziej lubiłam gdy Babcia opowiadała mi bajkę o siedmiu koźlątkach, tym bardziej, że u Babci w domu był taki ogromny zegar, w jakim schowało się ostatnie koźlątko.
6. Kim chciałaś/chciałeś zostać i czy to się spełniło? Plany miałam różne, życie napisało swój scenariusz, chyba ciekawszy niż sama mogłabym wymyślić.
7. Gdyby Cię wybrano, czy poleciałabyś/poleciałbyś w kosmos? Obawiam się, że zdrowie by raczej nie pozwoliło.
8. Czy pamiętasz imię swojej sympatii z dzieciństwa? Której? Ok, żartowałam. Oczywiście, że pamiętam.
9. Jakiego dania nie zjesz za skarby świata? Takiego, które na mnie patrzy – a tym się charakteryzuje często tzw. seefood.
10.A za jakim daniem przepadasz? Generalnie raczej jestem niejadkiem, ale nie odmówię nigdy truskawek lub wiśni z bitą śmietaną.
11.Czy bardzo irytują Cię te pytania? Ależ skąd 🙂

Blogi, które pragnę wyróżnić Liebster Blog Award:

W krainie deszczowców

Dary Lasu

Angie’s Diary

pizon.jan

Fotołowy

Sabatówka

Bonnie and Clyde photoblog

Weekendowi podróżnicy

 

A oto moje 11 pytań:

1. Gdybyś posiadał(-a) wehikuł czasu, gdzie i kiedy udał(-a)byś się w pierwszej kolejności?

2. Na wycieczkę dookoła świata pojechałbyś/ałabyś z…

3. Co zawsze poprawia Ci humor?

4. O czym najczęściej zapominasz?

5. Jak wykorzystujesz tzw. chwile dla siebie?

6. Danie, którego jeszcze nie próbowałaś/eś ale masz ochotę.

7. Nie wyobrażam sobie dnia bez…

8. Jaki masz sposób na poprawę humoru?

9. Co lubisz robić w chłodne jesienne wieczory?

10. Twoja pierwsza myśl po obudzeniu się to…

11. Każdy ma jakiegoś bzika, jaki jest Twój?

 

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy 🙂

 

 

Reklamy

28 myśli w temacie “Podwójna radość

 1. Ale zaskoczyłaś mnie! Dziękuję! 🙂 Wprawdzie zarzekałam się, że już absolutnie ” żadnych konkursów” ,ale wobec tego, że dostałam tę nagrodę od tak sympatycznej, fajnej dziewczyny, zrobię wyjątek i wezmę udział ( tylko proszę o czas! ) 😉
  Jeszcze raz dziękuję! 😀

  Polubienie

 2. Dziękuję za udział i za przesympatyczne odpowiedzi, i jeszcze Goldie dziękuję za zwiększenie tutaj porcji radości i zabawy. Swoją drogą Goldie wymyśliła ciekawsze pytania 🙂
  Dziękuję również za miłe słowa o mnie i moim blogu.
  Codziennie o Tobie myślę, bo jak włączam komputer, to Twoje przylaszczki mnie witają. Bardzo lubię Twoje kalendarze-tapety i kiedy tylko zbliża się koniec miesiąca, wyglądam nowych.
  Miałam tego nie pisać, ale napiszę… wygląda na to, że masz bardzo sympatycznego Męża. Pozdrów go ode mnie, proszę 🙂
  Uściski!

  Polubienie

  1. Po pierwsze: to ja dziękuję za wyróżnienie 🙂
   Po drugie: bardzo mi miło, że przylaszczki cieszą oko 🙂 Postaram się nie zawieść w następnych miesiącach.
   Po trzecie: mąż dziękuje za pozdrowienia. A że jest sympatyczny to prawda, w końcu za niesympatycznego bym nie wyszła 😉

   Polubienie

 3. Jeszcze raz dziękuję za wyróżnienie 🙂 Wprawdzie deklarowałem, że w zabawie udziału nie wezmę, ale na pytania mogę odpowiedzieć 😉
  1. Grunwald 1410 r. Chciałbym zobaczyć jak ta bitwa wyglądała naprawdę.
  2. Sam
  3. Las
  4. Nie pamiętam 😉
  5. Włóczę się po lesie z aparatem
  6. Chyba nie ma takiego, nie przykładam większej wagi do jedzenia.
  7. Kawy
  8. Las 🙂
  9. Czytać
  10. To zależy. Jeśli wstaję do pracy to: Boże, znowu to samo! Jeśli dzień wolny, zastanawiam się czy pogoda pozwoli na wyprawę do lasu 🙂
  11. Las i fotografia przyrodnicza, to chyba oczywiste? 😉

  Polubienie

 4. Całkiem zapomniałam, że miałam odpowiedzieć. W zeszłym roku grzecznie odmawiałam nominującym mnie, aż w końcu się przełamałam i wzięłam udział w zabawie. (zresztą nie wiem czy pamiętasz, ale Ciebie też zaprosiłam)
  http://mikasia.wordpress.com/2012/11/20/przyszla-kryska-na/
  w tym roku biorę udział w zabawie ale odpowiadam na pytania na blogu osoby pytającej, nie u siebie bo: nie chciałabym nikogo pominąć.
  Moje odpowiedzi:
  1. Wolę nie patrzeć w przeszłość i rozpamiętywać co mogłabym zmienić
  2. z moim M
  3. bardzo przyziemnie ale chyba dobra kawa i czekolada a wieczorem lampka wytrawnego czerwonego wina i muzyka typu jazz, chillout lub bossa nova
  4. o wyciągnięciu gotówki z bankomatu
  5. podobnie jak w punkcie 3 plus książka (i zaprzyjaźnione blogi, chociaż te też często czytam przy okazji chcociażby nawet w drodze z i do pracy – dodatkowy benefit z telefonu komórkowego)
  6. chyba już spróbowałam te wszystkie które chciałam
  7. monotematyczna jestem: kawy
  8. to samo co w punkcie 3
  9. oglądać zdjęcia miejsc, które chciałabym zobaczyć. Te z tych co to na liście raczej marzeń pozostaną
  10. już koniec spania? Dopiero się przecież położyłam
  11. od czego tu zacząć..sporo ich 🙂 Ale takim typowym bzikiem to jest wieszanie papieru toaletowego. Ma wisieć tak, że pasek opadający jest pod rolką a nie na. Jest to bzik bo jak jestem w gościach to przekładam rolkę po swojemu 🙂

  Zaskoczyłam czymś czy tak sobie mniej więcęj wyobrażałaś moje odpowiedzi? 🙂

  Polubienie

 5. Dorotanna, wreszcie zmobilizowałam się i podziękowałam Ci za tę nagrodę ! http://angiewitch.wordpress.com/2014/03/14/liebster-award-for/
  A tu moje odpowiedzi:
  1.Hmm, chyba sprawdzić liczby jakie padną w najbliższej kumulacji Lotto ;))) Ale nie pogardziłabym też wycieczką w Przeszłość- Europa XVIII i IX wieku, Rosja Carska i życie tam moich przodków….
  2. Nie wiem czy w ogóle pojechałabym. Za długo, za daleko( zodiakalne Raczki to straszni domatorzy i piecuchy! ;)))A jeśli już ktoś zmusiłby mnie do wyjazdu, to pewnie mój Ulubiony( i bardzo odważny oraz odpowiedzialny, of corse!) Skorpion, który za karę musiałby znosić mnie i moje humory przez cały czas wyprawy:)))
  3.No jak to co? Poszczypanie ( szczególnie Ulubionego Skorpiona!) ;)))
  4.Rzadko o czymkolwiek zapominam. Moja pamięć to rzecz niemal doskonała, ale też często i przekleństwo…
  5.Nie wiem, czy istnieje takie. Jeśli na coś mam ochotę, to wszystko zrobię( włącznie z TYM daniem), by tego spróbować;)
  6.MUZYKI!
  7.Hmmm, wymyślić sobie jakiś nowy cel.
  8.Hmmm, wymyślić sobie jakiś nowy cel.
  9.Czytać, czytać, czasem pisać,czasem obmyślać nowe plany na zimę, czasem imprezować z przyjaciółmi:)
  10. O fuck! Ja chcę jeszcze pospać! ;)))
  11.Od kilku lat koty.Mogłabym mieć ich z dwadzieścia! I …czyste popielniczki. Nawet gdy jestem z wizytą u koleżanek i widzę tam pełne popielniczki, pierwsze co robię, wyrzucam niedopałki z popielniczek do kosza na śmieci. Nie znoszę nieporządku, a już nienawidzę brudnych popielniczek!

  A co do odpowiedzi Kasi na ostatnie pytanie; mam zupełnie odwrotnie. Irytuje mnie papier toaletowy powieszony rolka do ściany. Wydaje mi się to ( irracjonalnie) niehigieniczne i zawsze przewieszam , by końcówka była ” na zewnątrz” 😉 🙂 😀

  Polubienie

 6. na pytanie nr 6 miała być odpowiedź: Nie wiem, czy istnieje takie. Jeśli na coś mam ochotę, to wszystko zrobię( włącznie z TYM daniem), by tego spróbować;)

  🙂

  Polubienie

  1. Dziękuję za odpowiedzi. W kwestii popielniczek zgadzam się z Toba całkowicie. A jeśli chodzi o podróże, to wynika z tego, że jestem nietypowym Rakiem (tak własnie też jestem Rakiem!), którego pomimo natury domatora bardzo mocno ciągnie w świat 🙂

   Polubienie

   1. I na tym polegają nasze , „racze” sprzeczności! 😉 Gdy byłam młodsza też ciągnęło mnie w świat; dziś coraz bardziej przeraża mnie…Owszem, jest kilka krajów, które chętnie zobaczyłabym i które może kiedyś uda mi się zwiedzić.Problem w tym, że…nie moge latać samolotem( paraliżujący lęk, z którym próbowałam – bezskutecznie- walczyć.. ).
    Lubię natomiast wypady autem; nie dość, ze lubię ogólnie poruszać się samochodem, to jeszcze bardzo lubię prowadzić( choć coś trafia mnie zwykle tak na stan naszych dróg, jak i na innych kierowców; niektórzy jeżdżą naprawdę beznadziejnie! )
    Cieszę się, że spotykam tu, w wirtualnym świecie kolejną zadiakalną siostrę! 🙂 Ciekawa jestem tylko, z której dekady jesteś? Rak rakowi nierówny, wiele o każdym mówi jego ascendent(nasz ” drugi znak” ), który wpływa na to, jak odbierani jesteśmy przez otoczenie, poniekąd jest naszym ” zewnętrzem”.Ja np.w ascendencie jestem Wagą, a mojej dekady pilnuje Skorpion( stąd może od dzieciństwa lgną do mnie te skorpionie zarazy! ) 😉 Ale to już ” wyższa szkoła astrologii” , nie będę zanudzać 😉
    Pozdrawiam ciepło!

    Polubione przez 1 osoba

    1. Oj, nie jestem tak wykształcona astrologicznie – moja wiedza w tej dziedzinie ogranicza się do znajomości znaku zodiaku. Jestem Rakiem z pierwszej dekady (28.06. – dla poznaniaków data znacząca). Samolotem mogę latać, natomiast mam silny lęk wysokości – nawet na domowej drabinie czuję sie fatalnie.
     Pozdrawiam cieplo i „raczo” 🙂

     Polubienie

 7. Przepraszam za brak odpowiedzi na komentarz i wyróżnienie. Jakiś czas nas nie było widać, bo rzeczywistość zrzuciła się nam na głowy całym ciężarem. Jednak przede wszystkim dziękujemy. Postaram się jutro/pojutrze zabrać za odpowiedzi.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.