Co może wyniknąć ze stania w korku ulicznym?

Tak się złożyło, że w poprzednim roku szkolnym dojeżdżałam do pracy na drugą stronę Poznania mijając po drodze ścisłe centrum miasta. Droga moja wiodła między innymi ulicą Mostową. Mieszkańcy i ci, co często bywają w Poznaniu, wiedzą doskonale, że na tej ulicy przeważnie stoi się w korku. Nie inaczej działo się ze mną i tym sposobem dość dokładnie mogłam przyjrzeć się stojącym tam domom. Sądząc z dat umieszczonych na niektórych kamienicach, większość z nich pochodzi z pierwszych lat XX w. Niestety część z nich jest w bardzo złym stanie, część „jakoś” się trzyma. Trzeba dodać, że mieszkańców tej okolicy nie zaliczyłabym do , hmmm …. jakby tu powiedzieć … . W każdym razie po zmroku wolałabym tam nie spacerować.

Wracając jednak do tematu moich obserwacji poczynionych podczas przymusowych postojów na ulicy Mostowej, to przyznam, że uwagę moją przyciągnęły różne elementy elewacji, a szczególnie balkony. Korzystając z wolnego dnia udałam się niedawno na spacer w tamte okolice zaopatrzona w aparat fotograficzny.

Od strony południowej wita nas dom dawnego sztukatora:

IMG_3345popr

Jak widać część ozdób uległa zniszczeniu, tutaj zbliżenie na jedną z zachowanych, czyli sowę na globusie:
IMG_3350popr

Tak natomiast wyglądają balkony:

IMG_3349popr

W innych kamienicach balkony też są ciekawe.

IMG_3359popr

Jak się dobrze przyjrzeć, służą różnym celom. Na przykład relaksowi:

IMG_3356

Lub całkiem zwyczajnie. jako miejsce na rower:

IMG_3353

Dla niektórych balkon może być doskonałym punktem obserwacyjnym:

IMG_3362

Jednak szczególnie interesujące są moim skromnym zdaniem te dwa balkony: jeden z nich należy do galerii sztuki, a drugi nazwałam „balkonem z dzwonem”.

IMG_3351

IMG_3357popr

Okazuje się, że nikt ze znajomych nie zwrócił na nie uwagi, a ja myślę, że stojąc w korku dobrze jest czasem rozejrzeć się dookoła zamiast się złościć. Przecież w okolicy może być coś ciekawego …


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.