Tam, gdzie czas się zatrzymał …

Właśnie wróciłam z takiego miejsca, dla mnie bardzo osobistego – spędzam tam wakacje od dzieciństwa, czyli od … dawna. Jednak mimo obiektywnego upływu czasu i zachodzących tam pewnych (raczej niewielkich) zmian, zawsze mam wrażenie, że dla mnie czas w tym miejscu sie zatrzymał. Być może dlatego, że niczego nie „muszę”, nigdzie się nie spieszę i o dziwo, nawet zmywanie naczyń po posiłkach nie sprawia przykrości.

Przede wszystkim zewsząd otacza nas tam zieleń.

IMG_5672popr2Można słuchać szumiących sosen …

IMG_5677popr… albo dla odmiany brzóz …

IMG_5698popr… albo wyruszyć na poznawanie szlaku cysterskiego.

IMG_5691Niestety z powodu mojej lekkiej kontuzji oraz panujących upałów, szlak cysterski musi poczekać na lepsze czasy 🙂

W tym roku zdecydowanie lepiej było pójść nad jezioro …

IMG_5719poprA w domku nieodmiennie od wielu, wielu lat czas odmierza stary, obecnie już pamiątkowy zegar z kukułką. Sprezentowali go moim rodzicom nasi bliscy krewni, którzy właśnie w tym domku spędzili swój miesiąc miodowy. Po każdej zimie, kukułka chyba w ramach buntu, że tak ją tam samą zostawiamy, odmawia współpracy i zapewnia mojemu tacie zajęcie na pół dnia. Tata sobie tylko znanymi sposobami naprawia mechanizm i zegar znowu działa!

IMG_5732Dobrze mieć takie miejsca, do których wracamy.


6 myśli w temacie “Tam, gdzie czas się zatrzymał …

  1. Cudne są takie miejsca, to perełki, największe skarby! Chyba w takich właśnie miejscach można się najlepiej zregenerować, bo tak naprawdę, to nic nie jest istotne, nic nie ma priorytetu, jedynie spokojne celebrowanie mijających obrazów czasu. Miałam też takie miejsce, ale od kilku lat ono już właściwie nie istnieje, bo zmiany, jakie w nim nastąpiły zatarły dawny klimat.
    Pozdrowienia 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.