Dlaczego nie wyjeżdżam na długi weekend – cz. 2

Drugim powodem naszego pozostawania w domu podczas długich weekendów jest możliwość odbywania ciekawych – dłuższych lub krótszych wycieczek rowerowych w bliskiej okolicy. Zawsze znajdzie się po drodze jakiś ciekawy obiekt do obejrzenia. Jeśli chcemy wyjechać troszeczkę dalej, to wystarczy wziąć rower i „wsiąść do pociągu byle jakiego” (byle jechał w kierunku Wrocławia 🙂 ), przejechać kilka stacji i wrócić do domu na rowerze. Tak właśnie uczyniliśmy w jeden z tych przyjemnych majowych dni. Wsiedliśmy, a jakże, w Puszczykówku, a wysiedliśmy zaledwie trzy stacje dalej na stacji Iłowiec znajdującej się w … Pecnej (wieś Iłówiec jest parę kilometrów dalej i naprawdę nie wiem co autor miał na myśli nazywając stację w Pecnej – Iłowiec). Stamtąd wróciliśmy do Puszczykowa przez Grzybno, Żabno, Baranówko, Sowinki, Sowiniec i Mosinę.

W Grzybnie zatrzymaliśmy się przy Zespole Szkół Rolniczych mieszczących się w starym pałacyku otoczonym przyjemnym parkiem i stawami rybnymi. O historii tego miejsca i obecnych możliwościach kształcenia się tam można poczytać tutaj.

IMG_7599popr

IMG_7601popr

IMG_7602popr

W Żabnie z kolei zatrzymaliśmy się przy zabytkowym drewnianym kościele pw. św. Jakuba Apostoła. Kościół ten leży na szlaku Wielkopolskiej Drogi św. Jakuba. Nas zachwyciło wnętrze, choć mogliśmy je podziwiać tylko przez szklane drzwi z przedsionka.

IMG_7611

IMG_7615

Dalej na trasie były łąki, lasy, pola, kwitnący rzepak …

IMG_7608

Tak wyglądała nasza trasa zarejestrowana przez sprytną aplikację w telefonie 😉

mapa

P.S. Nie mogłam sobie odmówić przeróbki zdjęcia pałacu na wersje w sepii 🙂

IMG_7599poprsepia

 

 

 


Jedna myśl w temacie “Dlaczego nie wyjeżdżam na długi weekend – cz. 2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.