Studnie

Stwierdzenie, że woda jest źródłem życia, że jest do życia niezbędna, wydaje się banałem, ale niewątpliwie jest prawdą. Myślę, że ludzie zawsze zdawali sobie z tego sprawę, szczególnie w czasach gdy dostęp do niej nie był tak oczywisty jak teraz, a im bardziej pustynny rejon, tym trudniej o wodę, więc studnia była bezcennym skarbem. Była też miejscem spotkań.

Ostatnio pisałam o Studni Jakuba. Tym razem sięgam do wspomnień z pobytu w Toskanii kilka lat temu, gdy zauważyłam, że w tamtejszych małych miastach w centrum przeważnie znajdowała się studnia. Dzisiaj już studnie te nie pełnią swojej funkcji, często są przystrojone kwiatami, ale nadal bywają miejscem spotkań.

Mam nadzieję, że kiedyś wszyscy spotkamy się … u studni 🙂

Reklamy

7 myśli w temacie “Studnie

      1. Wiem, że lubisz podróżować. Jeśli nie byłaś w Indiach, to zaplanuj tam kiedyś wyjazd, warto tam pobyć choć trochę. Do tego można „skoczyć” do Nepalu, czy Bhutanu.. 😉 Zobaczysz, że tam wskakuje się do innego świata, jak do wehikułu czasu.

        Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.