Znowu na Śródce

Ci z Was, którzy znają mnie już trochę dłużej, wiedzą, że jest w Poznaniu miejsce, które lubimy z Najlepszym z Mężów odwiedzać. Zastanawiam się, czy można już nazwać nas nałogowymi odwiedzaczami Śródki. W ostatnich dniach wybraliśmy się tam znowu, tak po prostu żeby pospacerować, zobaczyć co się przez ostatni rok zmieniło. Przecież jeszcze kilkanaście lat temu było to miejsce zaniedbane, trochę jakby odcięte od świata, pomimo położenia w pobliżu centrum i bardzo blisko miejsca historycznego początku miasta. Sytuacja uległa zmianie po połączeniu Śródki z Ostrowem Tumskim i terenami wokół katedry Mostem Jordana (pisałam o tym tutaj , pozostałe wpisy poświęcone Śródce są tutu i tu i jeszcze tu  i jeszcze fragment tu). Podczas naszego niespiesznego spaceru dostrzegliśmy nowe knajpki, małe murale, balkony, szyldy, przyglądaliśmy się detalom na elewacjach domów … może nie wszystko jest nowe, może to my tym razem dostrzegliśmy więcej …

Zza drzew wyłoniły się fragmenty kościoła św. Małgorzaty …

W miejscu, gdzie dawniej była cukiernia odkryłam taką informację:

… i zachowany stary napis:

Cieszą zmiany zachodzące na Śródce, staje się ona bardzo klimatycznym zakątkiem Poznania. Tam nawet skrzynka gazowa jest przyjaźnie nastawiona do świata 🙂

Każdemu, kto będzie w Poznaniu polecam odwiedzenie Śródki i oczywiście sąsiadującego z nią Ostrowa Tumskiego z katedrą.

 


7 myśli w temacie “Znowu na Śródce

  1. Uwielbiam takie miejsca i sytuacje, gdy jakieś miejsce odkrywają ludzie z fantazją, przyciagają podbnych sobie, a w rezultacie oczarowaniu ulegają też mieszkańcy i cała okolica zaczyna odżywać, nabierać barw, uroku, zapachów, dźwięków, po prostu wyłania się duch takiego miejsca.

    Polubione przez 1 osoba

    1. Tak właśnie tam się teraz dzieje. Jest wiele inicjatyw – nie tylko kulinarnych – ale też kulturalnych, które z jednej strony integrują mieszkańców, a z drugiej przyciągają ludzi z innych rejonów. Dzięki temu dzielnica odżywa.

      Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.